Το KIDOT παρουσιάζει το νέο του project “Τα παιδικά μας καλοκαίρια” και μας ταξιδεύει με παιχνιδιάρικη και δημιουργική αύρα στα καλοκαίρια των παιδικών μας χρόνων.
Το project περιλαμβάνει πλούσια αρθρογραφία που θα κάνει το καλοκαίρι μας πιο ανέμελο και αισιόδοξο μετά την δύσκολη χρονιά που προηγήθηκε αλλά και ένα δωρεάν εκτυπώσιμο online μπλοκ δραστηριοτήτων το οποίο θα απασχολήσει τα παιδιά με πρωτότυπες δραστηριότητες
τώρα που έχουμε πια στερέψει από ιδέες.
Συγκεκριμένα, μέσα στα άρθρα θα βρούμε όλες τις πληροφορίες για την οργάνωση των διακοπών μας αλλά και ιδέες για να αξιοποιήσουμε τον ελεύθερο χρόνο μας ενώ, μέσα από τις συμβουλές των ειδικών θα περιορίσουμε τις ανησυχίες μας και θα φροντίσουμε την οικογένειά μας.
Τέλος, θα ταυτιστούμε με ιστορίες παιδικών καλοκαιριών αγαπημένων μας προσώπων και θα ξαναζήσουμε τις αναμνήσεις μας δημιουργώντας νέες με τα παιδιά μας.
Την ίδια στιγμή, τα παιδιά θα διασκεδάσουν με το δωρεάν online μπλοκ δραστηριοτήτων του KIDOT. Μέσα στις 84 σελίδες του φιλοξενούνται 36 πρωτότυπες δραστηριότητες από 6 διαφορετικές κατηγορίες. Όλες είναι σχεδιασμένες με τέτοιο τρόπο ώστε να ενισχύσουν τη φαντασία των παιδιών, να τα βοηθήσουν να ταξιδέψουν νοητά
και να γνωρίσουν όλα όσα ήθελαν και δεν το ήξεραν.
Φέτος γινόμαστε οι πρωταγωνιστές του δικού μας καλοκαιριού δημιουργώντας εμπειρίες και αναμνήσεις που θα μας συντροφεύουν όλη τη χρονιά.
Μπορείτε να δείτε όλο το project με την αρθρογραφία και το δωρεάν μπλοκ δραστηριοτήτων εδώ .