Συνελήφθη χθες Τρίτη 28 Σεπτεμβρίου 2021 το πρωί σε περιοχή της Πιερίας, από αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Κατερίνης, ένας ημεδαπός άνδρας, καθώς σε έρευνα της οικίας του, βρέθηκαν και κατασχέθηκαν:
- 3 δενδρύλλια κάνναβης ύψους 3,2 μέτρων το καθένα, που καλλιεργούσε σε ειδικά διαμορφωμένο θερμοκήπιο, σε κήπο της οικίας του,
- φυτικά αποσπάσματα κάνναβης βάρους 68 γραμμαρίων και
- ποσότητα ακατέργαστης κάνναβης βάρους 55 γραμμαρίων.