Ύστερα από ενέργειες της κας. Εύη Λιάπη, πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Αρναίας, και αφού υπήρξε συνεννόηση και καλή θέληση, τα δέντρα που καταστράφηκαν (δείτε εδώ) αντικαταστάθηκαν από τους υπεύθυνους των ζημιών.
“Ελπίζω και εύχομαι στο μέλλον να μην υπάρξουν ξανά φθορές και ζημιές στο σχολείο μας και γενικότερα σε δημόσια περιουσία.”, αναφέρει η κα. Εύη Λιάπη, Πρόεδρος Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων Δημοτικού σχολείου Αρναίας.