Έφυγε από τη ζωή ο Βαγγέλης Ζαρταλούδης, με καταγωγή από τα Νέα Μουδανιά Χαλκιδικής σε ηλικία 51 ετών νικημένος από τον κορωνοϊό.
Ο Βαγγέλης πάλεψε για σχεδόν 1,5 μήνα, αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερε!
Το Νέα Μουδανιά Blog αποχαιρετά έναν καλό του φίλο και εκφράζει τα θερμά συλλυπητήρια στην οικογένειά του. Η απουσία ανθρώπων σαν τον Βαγγέλη πραγματικά είναι εκκωφαντική στην σημερινή κοινωνία.
Λίγα λόγια για τον Βαγγέλη Ζαρταλούδη
Ο Βαγγέλης ήταν από νεαρή ηλικία πολύ δραστήριος σε κοινωνικά θέματα προσπαθώντας, με τις απόψεις και τις δράσεις του, για μια καλύτερη Χαλκιδική και μια καλύτερη Ελλάδα. Είχε ασχοληθεί ενεργά με την πολιτική ειδικά μετά την επιστροφή του από τις ΗΠΑ.
Δεν είχε σημασία αν συμφωνούσες μαζί του, ο λόγος του και η εν γένει συμπεριφορά του σε έκαναν να πιστεύεις ότι όλα όσα έλεγε ήταν ειλικρινή και ο δικός του τρόπος για ένα καλύτερο μέλλον.
– υπ. Βουλευτής Χαλκιδικής 2012 – Ντόρα Μπακογιάννη
– Μέλος του Ιδρύματος ΚΔΕΜΤ Κέντρο Διάδοσης Επιστημών κ Μουσείο Τεχνολογίας
– Μέλος της Συμμαχίας Ευρωπαίων Φιλελευθέρων & Δημοκρατών – Βρυξέλλες
– Υπεύθυνος Στρατηγικού Σχεδιασμού και Επικοινωνίας ΝΔ Χαλκιδική