Την 13η εθελοντική αιμοδοσία διοργανώνει ο Σύλλογος “Μαυραετοί Ορμύλιας” την Κυριακή 14 Φεβρουάριου 2021 και ώρες 09.00 -13.00 στα γραφεία του συλλόγου στην Ορμύλια Χαλκιδικής.
Αναλυτικά, η ανακοίνωση του συλλόγου:
“Σκοπός όλων των αιμοδοσιών που οργάνωσε ο σύνδεσμος είναι να γίνει μια ισχυρή τράπεζα αίματος στον τόπο μας για όλους τους συνανθρώπους μας που χρειάζονται αυτό το υπέρτατο αγαθό χωρίς να διαχωρίζει οπαδικοτητες και χωρίς να έχει αρνηθεί σε κανέναν τη χορήγηση μονάδων αίματος όπου και όταν χρειάστηκε!
Έως σήμερα στην 7ετη λειτουργία μας έχουνε χορηγηθεί πάνω από 300 φιάλες αίματος (310 για την ακρίβεια) με αποτέλεσμα αυτή την στιγμή η τράπεζα αίματος του συνδέσμου να μην έχει κανονικό απόθεμα για να μπορέσει να ικανοποιήσει τις αυξημένες ανάγκες των ανθρώπων του τόπου μας.
Η παρουσία όλων μας την ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2021 κρίνεται απαραίτητη ενώπιον του έργου ζωής που προσπαθούμε να τελέσουμε!
ΤΗΡΩΝΤΑΣ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΥΓΕΙΑΣ
ΓΙΑ ΝΑ ΑΙΜΟΔΟΤΗΣΟΥΜΕ:
– ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΦΑΕΙ ΠΡΩΙΝΟ
– ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΛΟΘΟΥΜΕ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ
-ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΑΛΚΟΟΛ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ 24 ωρο”.