Θετικό στον κορωνοϊό διαγνώστηκε στη Ζάκυνθο ένα 3χρονο αγοράκι όπως διαπιστώθηκε από το μοριακό τεστ.
Το παιδί πήγαινε σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό, όπου θετική στον κορονοϊό είναι και μια νηπιαγωγός. Θα γίνουν τεστ και στα μέλη της οικογένειας του.
Σύμφωνα με το imerazante.gr, το μόλις τριών ετών αγοράκι εμφάνισε ορισμένα από τα συμπτώματα του κορωνοϊού και αμέσως οι γονείς του το υπέβαλαν σε διαγνωστικό μοριακό έλεγχο, ο οποίος έδειξε ότι το παιδί είναι θετικό στον ιό, ενώ αναμένεται να γίνουν τεστ και στα μέλη του άμεσου οικογενειακού του περιβάλλοντος.