Σήμερα Μεγάλη Τετάρτη 15 Απριλίου 2020 πραγματοποιήθηκε διανομή σοκολατένιων Πασχαλινών αυγών στις Δημοτικές Ενότητες των Νέων Μουδανιών, Νέας Τρίγλιας και Νέας Καλλικράτειας, με αποδέκτες τα μικρά παιδιά (από 3 έως 10 ετών) των οικογενειών του Κοινωνικού Παντοπωλείου.
Τα σοκολατένια αυγά είναι δωρεά από την επιχείρηση “Ε. Καλαμίδας και ΣΙΑ ΟΕ”.
Ο δήμος Νέας Προποντίδας και το Κοινωνικό Παντοπωλείο ευχαριστούν και πάλι τους ευγενικούς δωρητές και χορηγούς του που στηρίζουν εμπράκτως το έργο τους.