Κατάμεστη θα είναι η PAOK Sports Arena για το φιλικό της Εθνικής Ελλάδας με το Πουέρτο Ρίκο (16/7, 18:30), καθώς στη διαδικτυακή πλατφόρμα με την οποία συνεργάζεται η ΕΟΚ, φαίνεται η ένδειξη πως τα εισιτήρια για το παιχνίδι έχουν εξαντληθεί.
Η ελληνική ομάδα ετοιμάζεται για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού και ο ενθουσιασμός στις τάξεις των Ελλήνων φιλάθλων είναι μεγάλος.
Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι τα εισιτήρια κυκλοφόρησαν το απόγευμα της Πέμπτης (11/7) και σε λιγότερο από 24 ώρες είχαν κάνει φτερά.
Επίσημο χαρακτήρα αποκτά το φιλικό της Εθνικής Ελλάδος Μπάσκετ στη Θεσσαλονίκη και ειδικότερα στο “PAOK Sports Arena”, όπως έκανε γνωστό μέσα από ανακοίνωση της η ΕΟΚ.
Όπως χαρακτηριστικά αναφέρει η ανακοίνωση: “Μετά την κατάκτηση του Προολυμπιακού Τουρνουά, η Εθνική ομάδα ετοιμάζεται για τη μεγάλη πρόκληση της συμμετοχής σε Ολυμπιακούς Αγώνες για πρώτη φορά μετά από 16 χρόνια. Η ελληνική ομάδα θα αντιμετωπίσει το Πουέρτο Ρίκο σε φιλικό αγώνα που θα γίνει στη Θεσσαλονίκη και το «PAOK Sports Arena», την ερχόμενη Τρίτη, 16 Ιουλίου και ώρα 18:30 με τηλεοπτική κάλυψη από την ΕΡΤ.
Θα είναι η πρώτη φορά που η Εθνική Ανδρών θα φιλοξενηθεί στο «Παλατάκι». Το φίλαθλο κοινό της βόρειας Ελλάδας θα έχει την ευκαιρία να παρακολουθήσει δια ζώσης την «επίσημη αγαπημένη» για πρώτη φορά μετά τις 28 Νοεμβρίου του 2021, όταν είχε αντιμετωπίσει τη Λευκορωσία στο «Αλεξάνδρειο» για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου”.