Το Σάββατο στις 16/12 στο πάρκο μπροστά από το Δημαρχείο Νικήτης, θα πραγματοποιηθεί το 2ο Merry Κριτσ’μάς Festival που θα περιλαμβάνει πολλές δραστηριότητες, φαγητό, ποτό, παιχνίδια και συναυλίες τόσο για τους μεγάλους, όσο και για τους μικρούς!
Και για να μη ξεχνιόμαστε: Κριτσ’μάς (ο): το πλούσιο τραπέζι μετά το τέλος μιας μεγάλης εργασίας (π.χ. αλωνισμού). “Τιλείουσι η θέρους κι απόψιν έχουμι κριτσ’μά”. ΕΤΥΜ < από το ρ. κριτσώ = τρίζω πρβλ. κριτσίνια, κριτσανίζω, κριτσνάδια, κριτσανιστά, κ.λ.π.Το πρόγραμμα του Φεστιβάλ θα ανακοινωθεί σύντομα.