Η ανδρική ομάδα του ΠΟΜ ηττήθηκε χθες από τον Φοίνικα Πολίχνης, με 3-0 σετ (18-25, 23-25 & 17-25).
Η ομάδα της Χαλκιδικής στο πρώτο σετ είχε μέτρια απόδοση, σε αντίθεση με τον Φοίνικα που μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και πήρε το σετ. Στο δεύτερο σετ, η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε, καθώς οι άνδρες του ΠΟΜ μπήκαν πιο δυνατά και μέχρι τα μέσα του σετ διατηρούσαν ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ. Η συνέχεια είχε πολύ κόντρα, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν μαζί στο σκορ, όμως στο τέλος του σετ, κάποια λάθη του ΠΟΜ, οδήγησαν στην απώλεια και αυτού του σετ. Στο τρίτο σετ η ομάδα του ΠΟΜ δεν μπόρεσε να απειλήσει ουσιαστικά τον πολύ δυνατό αντίπαλό της, ο οποίος πήρε δίκαια τη νίκη.
Επόμενος αγώνας για τους άνδρες του ΠΟΜ, την Πέμπτη 10/11/2022, στη Θεσσαλονίκη, στις 21:45, με αντίπαλο την Ένωση Τούμπας.