Το Τουρνουά Γαλανόλευκα Αστέρια δίνει στης μικρότερης ηλικίας αθλητές την ευκαιρία να φορέσουν τη φανέλα της Εθνικής, να μάθουν και να κατανοήσουν την έννοια της Εθνικής Ομάδας και να νιώσουν ξεχωριστοί.
Μέσα από αυτό το Τουρνουά θα βρεθούν σε διαφορετικές θέσεις, συνεχίζοντας να αξιοποιούν το τρίπτυχο Παίζω – Διαιτητεύω- Συμμετέχω.
Οι αθλητές αυτής της ηλικίας, παρότι είναι σχεδόν σε αγωνιστικό επίπεδο, διαμορφώνουν ακόμα την προσωπικότητα τους. Εκπαιδεύοντας τους σωστά, τους προετοιμάζουμε να βγουν στην κοινωνία ως πιο ολοκληρωμένες οντότητες.