Σημαντικές επιτυχίες για ακόμη δύο αθλητικά σωματεία, που δραστηριοποιούνται στον Δήμο Νέας Προποντίδας: το Α.Σ. “Μακεδονική Φάλαγγα” και το Α.Σ. “Άρμα Σημάντρων”. Συγκεκριμένα, στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Καράτε ITF, που διεξήχθη στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης σημειώθηκαν οι εξής επιτυχίες:
“Μακεδονική Φάλαγγα”:
Ιωάννης Λίβανος, Χρυσό μετάλλιο
Τάπαλης Νικόλαος, Χάλκινο μετάλλιο
Τσοτίκας Αναστάσιος, Δρομπουλιανίδης Κυριάκος, Καγιαμπασλίδης Χρήστος, Μακαλούδης Περικλής, 4η θέση.
“Άρμα Σήμαντρων”:
Θεοφανία Εδιάρογλου, χάλκινο μετάλλιο.
“Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές, που μας κάνουν περήφανους αλλά και στους προπονητές: Μάστερ Χριστόφορο Μποζίνη και Διεθνή Εκπαιδευτή Τοκμακίδη Σταύρο για τη σωστή προετοιμασία των αθλητών!
Σας ευχαριστούμε, πάντα επιτυχίες!¨, αναφέρει σε ανακοίνωσή του ο δήμος Νέας Προποντίδας.