Δεύτερη επιτυχία μέσα μόλις σε 2 ημέρες ήρθε για τον Θηροφύλακα του Κυνηγετικόυ Συλλόγου Κασσάνδρας μαζί με τους ομοσπονδιακούς Θηροφύλακες Κασσάνδρας και Ορμύλιας.
Συγκεκριμένα σήμερα Τετάρτη 10-03-2021 οι Θηροφύλακες μετά από στενή παρακολούθηση, συνελήφθη επ’αυτοφώρω αλλοδαπός να ελέγχει συρματοθηλιές που είχε στήσει για παράνομη θήρα αγριόχοιρου στην περιοχή Παλιούρι Χαλκιδικής.
Η υπόθεση πήρε τον δρόμο της δικαιοσύνης.