Υπάρχει εξαιρετικά μεγάλη ανάγκη για αιμοπετάλια και αίμα για πολύ καλό φίλο της Ελληνικής Ομάδας Διάσωσης Χαλκιδικής, που νοσηλεύεται στο «Θεαγένειο» Αντικαρκινικό Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης.
“Η διαδικασία έχει ως εξής: δίνετε αρχικά δείγμα αίματος στο νοσοκομείο Πολυγύρου και εφόσον βρεθείτε συμβατοί θα δώσετε αιμοπετάλια στο Θεαγένειο Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης.
Διαδικαστικά θέματα που σχετίζονται με άδεια μετακίνησης, χαρτιά και μεταφορά από και προς τα νοσοκομεία θα ρυθμιστούν από τον πρόεδρο της ομάδας.
Ευελπιστούμε στην άμεση κινητοποίηση δική σας και του φιλικού/συγγενικού σας περιβάλλοντος για να σωθεί μια ζωή.”, αναφέρει σε ανακοίνωση η Ελληνική Ομάδα Διάσωσης Χαλκιδικής.
Μπορείτε να δώσετε αίμα σε οποιοδήποτε νοσοκομείο, που διαθέτει κέντρο αιμοδοσίας, για τον Λαζαρίδη Παναγιώτη, ο οποίος νοσηλεύεται στο «Θεαγένειο», ενώ αιμοπετάλια μπορείτε να δώσετε μόνο στο Θεαγένειο Νοσοκομείο.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε με την κα. Λαζαρίδου Σεβαστή στο τηλ. 6974 803549.