Επίσκεψη στη Χαλκιδική και συναντήσεις με φορείς της Τοπικής Αυτοδιοίκησης, του Τουρισμού, εκπροσώπων των ΜμΕ, της ΑΝΕΤΧΑ, Ενώσεων Γεωργικών Συνεταιρισμών, σωματείων εργαζομένων και κινημάτων, θα πραγματοποιήσει τη Δευτέρα 21/9 ο γραμματέας της Κ.Ε. του ΣΥΡΙΖΑ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ Δημήτρης Τζανακόπουλος, προσκεκλημένος της Ν.Ε. της Χαλκιδικής.
Οι συναντήσεις θα πραγματοποιηθούν τηρουμένων των υγειονομικών μέτρων προστασίας από την πανδημία (ανώτατος αριθμός ατόμων – μάσκα προσώπου – θερμομέτρηση κλπ).
Το πρόγραμμα της επίσκεψης έχει ως εξής:
11.00 πμ – Επίσκεψη και συνάντηση με τους Διευθυντές Α’ Θμιας και Β’ Θμιας Εκπαίδευσης Χαλκιδικής
12.30 μμ – Ραδιοφωνική συνέντευξη (τηλεφωνική) στο «Ράδιο Σταρ»
1.00 μμ – Επίσκεψη στο Επιμελητήριο Χαλκιδικής – Συνάντηση και σύσκεψη με φορείς της Τοπική Αυτοδιοίκησης (αντιπεριφερειάρχης – Δήμαρχοι), Τουρισμού, Επισιτισμού, ΜμΕ Χαλκιδικής (εμπορικοί Σύλλογοι) και Γεωργικές ενώσεις
5.00 μμ – Επίσκεψη στη δομή φιλοξενίας ασυνόδευτων προσφυγόπουλων στον Πολύγυρο
6.00 μμ – Συνάντηση με Σωματεία Εργαζομένων διαφόρων κλάδων και φορείς της Χαλκιδικής
7.30 μμ – Συνάντηση με εκπροσώπους του κινήματος «SOS Χαλκιδική»
8.00 μμ – Σύσκεψη με τη Ν.Ε. και τις συντονιστικές Επιτροπές των Ο.Μ. του ΣΥΡΙΖΑ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ Χαλκιδικής.