Η σχολική χρονιά ξεκίνησε για τα παιδιά με μάσκες, αλλά χωρίς καθαριότητα στο νηπιαγωγείο Στρατωνίου του δήμου Αριστοτέλη, το οποίο δεν έχει ακόμα καθαρίστρια.
Σύμφωνα με ανάρτηση της σελίδας “Φίλοι και υποστηρικτές της δημοτικής παράταξης Ισχυρός Αριστοτέλης”, “ο Δήμος Αριστοτελη ρίχνει τις ευθύνες στην προηγούμενη καθαρίστρια που συνταξιοδοτήθηκε χωρίς να τους ρωτήσει.
Οι γονείς των νηπίων σε απόγνωση μαζεύουν χρήματα για να βάλουν κάποια κυρία να καθαρίζει, καθώς δεν νοείται ασφαλής λειτουργία σχολείου για τα παιδιά εν μέσω πανδημίας χωρίς καθαριότητα.”