Χωρίς τις αισθήσεις του ανασύρθηκε 75χρονος, τις μεσημβρινές ώρες χτες, Σάββατο 25/07, από τη θαλάσσια περιοχή Στρατωνίου του δήμου Αριστοτέλη Χαλκιδικής,
Ο ανωτέρω διεκομίσθη στο Νοσοκομείο Πολυγύρου, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του, ενώ πρόκειται να μεταφερθεί στο Εργαστήριο Ιατροδικαστικής και Τοξικολογίας του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης για διενέργεια νεκροψίας – νεκροτομής.
Προανάκριση διενεργείται από την οικεία Λιμενική Αρχή.