Παρότι οι εργασίες στο Κλειστό των Νέων Μουδανιών έχουν ξεκινήσει εδώ και 20 μέρες, τελευταία φαίνεται ότι υπάρχει μια στασιμότητα και οι εργασίες προχωράνε με αργούς ρυθμούς.
Σύμφωνα με πληροφορίες του Νέα Μουδανιά Blog, η εταιρεία περιμένει την οροφή ώστε να μπορέσει να κλείσει το γήπεδο από πάνω, να μπουν τα κουφώματα και μετά να ολοκληρώσουν τις εσωτερικές εργασίες. Η οροφή έχει παραγγελθεί στο εξωτερικό και αναμένεται να είναι στα Νέα Μουδανιά τις επόμενες 10 μέρες.
Στο εντωμεταξύ διεκπεραιώνονται γραφειοκρατικές εκκρεμότητες ώστε να μην χαθεί πολύτιμος χρόνος στην συνέχεια.
Πάντως σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες, αυτή η διαδικασία είχε προβλεφθεί, είναι μέσα στο χρονοδιάγραμμα και δεν θα καθυστερήσει την εξέλιξη των υπολοίπων εργασιών, με αποτέλεσμα να αναμένουμε την παράδοση του επισκευασμένου κλειστού στα τέλη Σεπτεμβρίου.
Η λειτουργία του κλειστού γυμναστηρίου είναι επιτακτική ανάγκη για τον αθλητικό κόσμο των Νέων Μουδανιών και δεν πρέπει να χαθεί ούτε μήνας από την νέα αγωνιστική περίοδο.