Ο Δήμος Ν. Προποντίδας, ο Οργανισμός Πολιτισμού & και Αθλητισμού και το Μουσείο Αλιευτικών Σκαφών και Εργαλείων ετοιμάζονται για ακόμη μία φορά να γιορτάσουν μαζί μας – στις 3 Αυγούστου – το Αυγουστιάτικο φεγγάρι.
Στα πλαίσια των εκδηλώσεων, που θα γίνουν, θα πραγματοποιηθεί έκθεση έργων ζωγραφικής από Καλλιτέχνες του Δήμου μας.
Σε μία προσπάθεια ανάδειξης καλλιτεχνών του τόπου μας καλούνται, οι όσοι επιθυμούν να εκθέσουν κάποιο δείγμα της δουλειάς τους, να δηλώσουν συμμετοχή μέχρι τη Δευτέρα 13 Ιουλίου 2020 στην κα Παπαμέτη Βίκυ, τηλ. 6974744502.