Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αγίου Μάμαντος, θέλοντας να τιμήσει την Παγκόσμια Ημέρα της Μέλισσας 20 Μαΐου, την Παγκόσμια Ημέρα Πολιτισμού 21 Μαΐου και την Παγκόσμια Ημέρα Βιοποικιλότητας 22 Μαΐου, οργανώνει την Τετάρτη 20 Μαΐου στις 18:00, δράση ανάπλασης και φύτευσης στο μικρό πάρκο πλησίον των γραφείων του και στην παιδική χαρά.
Καλούνται όλοι όσοι επιθυμούν να συμμετέχουν στην προσπάθεια ανάπτυξης και διατήρησης της βιοποικιλότητας του χωριού!