Σύγχρονοι και ασφαλείς χώροι για τα παιδιά, θα λειτουργούν σύντομα σε έξι κοινότητες του δήμου Αριστοτέλη.
Συγκεκριμένα με απόφαση που έλαβε το Δημοτικό Συμβούλιο κατά την τελευταία του συνεδρίαση, παρελήφθη η μελέτη που αφορά στην κατασκευή νέας παιδικής χαράς στη Μεγάλη Παναγία και στην ολοκλήρωση πέντε ακόμα παιδικών χαρών σε ισάριθμες κοινότητες.
Αυτές είναι η Αρναία, το Παλαιοχώρι, ο Στανός, η Ουρανούπολη και τα Πυργαδίκια. Εκεί οι εργασίες ολοκλήρωσης απαιτούνται για την πιστοποίησή τους και τη λειτουργία τους με βάση τις προβλεπόμενες προδιαγραφές.
Θα ακολουθήσει η διαδικασία ένταξης των εργασιών προς χρηματοδότηση από το Πράσινο Ταμείο, προκειμένου αυτές να προχωρήσουν και να ολοκληρωθούν στον συντομότερο δυνατό χρόνο.