Για το drone που είχε διαθέσει με την ευγενική του χορηγία ο κ. Σταύρος Ανδρέαδης (ΣΑΝΗ ΑΕ) στον δήμος Κασσάνδρας που με ηχογραφημένο μήνυμα, υπενθύμιζε στους πολίτες που βρίσκονταν για τις άγιες ημέρες του Πάσχα στο παραλιακό μέτωπο της Κασσάνδρας την αναγκαιότητα να μείνουν στο σπίτι και να αποφεύγουν τις άσκοπες μετακινήσεις, ευχαριστεί η δήμαρχος Κασσάνδρας κ. Αναστασία Χαλκιά.
“Εκφράζουμε τις θερμές ευχαριστίες μας για την άμεση και ουσιαστική ανταπόκριση του κου Σταύρου Ανδρεάδη (ΣΑΝΗ ΑΕ) στο αίτημα μας για την προμήθεια ενός drone, με τη βοήθεια του οποίου θα καλυφθούν αποτελεσματικότερα οι αυξημένες ανάγκες της Πολιτικής Προστασίας του Δήμου μας, θα συμβάλλει καθοριστικά στις δράσεις πρόληψης της πανδημίας του Κορωναϊός, στη διαχείριση των φυσικών καταστροφών και στην έρευνα και διάσωση ανθρώπων.
Η δωρεά σας αποτελεί δείγμα γενναιοδωρίας και κατανόησης της κοινωνικής ευθύνης. Η ανιδιοτελής στήριξη στο έργο μας αποτελεί λαμπρό παράδειγμα και αποδεικνύει την κοινωνική αλληλεγγύη σας προς το Δήμο Κασσάνδρας και γενικότερα.”