Πασχαλινή ατμόσφαιρα σε όλες τις Κοινότητες θέλησε να δώσει ο δήμος Νέας Προποντίδας και ο Οργανισμός Πολιτισμού και Αθλητισμού, δημιουργώντας μία ευχάριστη και αισιόδοξη νότα, με σκοπό να «ελαφρύνει» το πρωτόγνωρο κλίμα που επικρατεί λόγω της πανδημίας.
Το Σάββατο 11 Απριλίου λοιπόν, οι Πλατείες και οι δρόμοι του Δήμου Νέας Προποντίδας έβαλαν τα «πασχαλινά τους», προμηνύοντας έτσι το χαρμόσυνο μήνυμα της Αναστάσεως.
Ο δήμος Νέας Προποντίδας ευχαριστεί τον κ. Κιοσσέ Βασίλειο και τον κ. Κονταξή Γεώργιο, οι οποίοι βοήθησαν στην κατασκευή των πασχαλινών διακοσμητικών.