Ο Δήμος Νέας Προποντίδας και η Κοινωφελής Επιχείρηση του Δήμου Νέας Προποντίδας, ευχαριστούν θερμά την Εταιρία Opel Sinis A.E. (Περιοχή Πυλαίας) τον κ. Χοβαρδά Κυριάκο και την κα Αναστασία Τερζή, για την παραχώρηση χρήσης 2 οχημάτων, τα οποία θα χρησιμοποιηθούν για τις ανάγκες της υπηρεσίας «Βοήθεια στο Σπίτι» και για όσο διαρκέσουν τα μέτρα για την αντιμετώπιση του κινδύνου διάδοσης του κορωνοϊου COVID-19.
Tα δύο, επιπλέον, οχήματα που παραχώρησε η Opel Sinis A.E., θα διευκολύνουν σημαντικά την καθημερινή μετάβαση των υπαλλήλων του Προγράμματος “Βοήθεια στο σπίτι” στις οικίες των ωφελούμενους με σκοπό τη διανομή των προϊόντων.