Η κοπή βασιλόπιτας της Κοινότητας και του ΚΑΠΗ Πορταριάς πραγματοποιήθηκε χθες το πρωί στον χώρο του ΚΑΠΗ Πορταριάς, παρουσία του Δημάρχου Μ. Καρρά, της βουλευτή Κυριακής Μάλαμας, Δημοτικών και Κοινοτικών συμβούλων, καθώς και μελών του ΚΑΠΗ.
“Ο Δήμαρχος λένε ότι ανήκει σε όλα τα χωριά του Δήμου κι έτσι πρέπει να είναι. Να φέρεται δίκαια και ισότιμα, ωστόσο η χαρά να βρίσκεσαι στον τόπο σου είναι πάντα ξεχωριστή. Ήταν ιδιαίτερη η χαρά μου, που βρέθηκα σήμερα κοντά στις συντοπίτισσες και τους συντοπίτες μου στους οποίους κι εύχομαι να έχουν μία χρονιά με υγεία και ευτυχία”, ανέφερε ο Δήμαρχος Μ. Καρράς.
“Οι σκέψεις μας στην στήριξη του κοινωνικού κράτους και των δομών αλληλεγγύης για τους συνταξιούχους.”, δήλωσε η Κυριακή Μάλαμα – Βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ Χαλκιδικής.
Στη συνέχεια τη Βασιλόπιτά του έκοψε και ο Σύλλογος Γυναικών Πορταριάς χθες το πρωί με την παρουσία του Δημάρχου κ. Μανώλη Καρρά, της βουλευτή κας Μάλαμα, δημοτικών και κοινοτικών συμβούλων και γυναικών-μελών του συλλόγου.
“Καλή χρονιά στις γυναίκες της Πορταριάς και στον δραστήριο σύλλογό τους. Εύχομαι να έχουν υγεία και να είναι πάντα δημιουργικές” ανέφερε ο Δήμαρχος Μ. Καρράς, οποίος ήταν και ο τυχερός του φλουριού της βασιλόπιτας.