Ο δήμος Νέας Προποντίδας σε συνεργασία με τον Οργανισμό Πολιτισμού και Αθλητισμού, το Κοινωνικό Παντοπωλείο και το Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Νέας Προποντίδας, σας προσκαλούν στην εκδήλωση με τίτλο “Όταν η ψυχή χορεύει…”, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα των Ατόμων με Αναπηρία, που εορτάστηκε στις 3 Δεκεμβρίου.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου και ώρα 17:30 στο Δημοτικό Θέατρο Νέων Μουδανιών.
Οι μαθητές των ΚΔΑΠ – ΜΕΑ Πορταριάς και Καλλικράτειας θα πρωταγωνιστήσουν με τις «χορευτικές τους φιγούρες» και ο Σύλλογος Ποντίων Νέας Προποντίδας “Άψιμον” θα μας συντροφεύσει με ζωντανή μουσική.