Η φιλαρμονική του Δήμου Σιθωνίας διοργανώνει Φιλανθρωπική Χριστουγεννιάτικη Συναυλία στο Αμφιθέατρο του ΕΠΑΛ Νικήτης την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 11 π.μ.
Στη συναυλία θα συμμετέχει επίσης η Παιδική χορωδία Σιθωνίας καθώς και η Χορωδία Ενηλίκων Σιθωνίας. Επίσης θα ακουστούν χριστουγεννιάτικες μελωδίες από νέα ταλέντα.
Η συναυλία θα κλείσει με τη Χριστίνα Ζηρίδη και τον Klaudio Struga στο πιάνο.
Τα έσοδα της συναυλίας, με πρωτοβουλία των παιδιών της φιλαρμονικής, θα διατεθούν για την αγορά απινιδωτών.
Η παρουσία όλων είναι απαραίτητη.