Ολιγοήμερη αναβολή στη λειτουργία των διοδίων Ωραιοκάστρου. Αν και τις προηγούμενες ημέρες είχε υπογραφεί η Κοινή Υπουργική Απόφαση και είχε πραγματοποιηθεί δοκιμαστική λειτουργία των διοδίων, δεν εκδόθηκε το σχετικό ΦΕΚ για να μπορέσουν να ανοίξουν σήμερα το πρωί τα ταμεία του σταθμού.
Σύμφωνα με πληροφορίες, νέα ημερομηνία έναρξης λειτουργίας ορίστηκε η Τετάρτη 20 Νοεμβρίου.
Σύμφωνα με την Κοινή Υπουργική Απόφαση οι τιμές διέλευσης, αναλόγως της κατηγορίας του οχήματος, είναι οι ακόλουθες:
Για τα ΙΧ αυτοκίνητα 0,50 ευρώ ανά διέλευση, τα δίκυκλα 0,30 ευρώ, τα οχήματα 2-3 αξόνων, με ή χωρίς ρυμουλκούμενο και με ύψος μεγαλύτερο από 2,20 μέτρα 1 ευρώ και τέλος, τα οχήματα με ή χωρίς ρυμουλκούμενο, 4 και άνω αξόνων και με ύψος μεγαλύτερο από 2,20 μέτρα θα χρεώνονται με 1,50 ευρώ.