Ο δήμος Νέας Προποντίδας ανακοίνωσε το Πρόγραμμα Εορτασμού της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου 2019 στα Νέα Μουδανιά , έδρα του δήμου Νέας Προποντίδας.
Δείτε εδώ το κείμενο του προγράμματος.
Στη Ν. Καλλικράτεια η παρέλαση στα πλαίσια του Εορτασμού της “Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940” θα πραγματοποιηθεί στην οδό Οσίας Παρασκευής -κι όχι στη Λεωφόρο Νίκης-λόγω των έργων της ανάπλασης του παραλιακού μετώπου.