Η χθεσινή γιορτή για την μετανάστευση των πουλιών ήταν πέρα από κάθε προσδοκία επιτυχημένη λόγω της προσέλευσης του κόσμου, καθώς οι επισκέπτες ξεπέρασαν τους 300.
Πολλά πουλιά, εξαιρετικός καιρός, πολύ καλή διάθεση, ένα διαφορετικό κυριακάτικο πρωινό για τους περισσότερους.
Πόσες ευκαιρίες άλλωστε έχει κανείς να δει τόσα πουλιά από τόσο κοντά και σε μεγάλους πληθυσμούς: αβοκέτες, ροδοπελεκάνοι, φοινικόπτερα, πάπιες, ερωδιοί, νανόχηνες, κορμοράνοι.