Μήνυμα της Δημάρχου Κασσάνδρας.
Συγχαρηρια στον συντοπίτη μας Μαργαρίτη Σχοινά
Θερμά συγχαρητήρια και ευχές για δύναμη και επιτυχία στο έργο του απευθύνει η δήμαρχος Κασσάνδρας Αναστασία Χαλκιά, στο νέο εκπρόσωπο της Ελλάδος στη νέα Ευρωπαϊκή Επιτροπή αλλά και για τη θεση του αντιπρόεδρου της Κομισιον που για πρώτη φορά θα βρίσκεται Έλληνας.
«Πρόκειται για έναν άνθρωπο με βαθιά πίστη στο έργο που επιτελεί και έντονη συναίσθηση καθήκοντος στον ρόλο του στις Ευρωπαϊκές προκλήσεις. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για έναν Κάσσανδρο που δεν παραλείπει στιγμή να ενδιαφερθεί και να νοιαστεί για την πατρίδα του την Κασσάνδρα, τον τόπο που αγάπησε και περνά εκείνο το κομμάτι της ζωής του, με τα ζεστά καλοκαίρια γεμάτα οικογενειακή και φιλική γαλήνη και θαλπωρή. Τον ευχαριστούμε για όσα έχει κάνει μέχρι σήμερα για την Κασσάνδρα μας και ευελπιστούμε στη διαρκή και εποικοδομητική συνεργασία του», τόνισε η δήμαρχος Κασσάνδρας Αναστασία Χαλκιά.