“Every day iSAFEstival”
Κάθε μέρα είναι μία γιορτή, διότι κάθε μέρα είναι μία νέα ευκαιρία να γίνουμε πιο δυνατοί, πιο ενημερωμένοι, πιο ενωμένοι και κατ’ επέκταση πιο ευτυχισμένοι.
Τα events
Balanced for the future
Καλεσμένη μας η Πηνελόπη Θεοδωρακάκου και στόχος μας να κατανοήσουμε πού βρισκόμαστε σε σχέση με την εναρμόνιση της επαγγελματικής – προσωπικής μας ζωής, πού θέλουμε να βρεθούμε, πώς θα το πετύχουμε και πώς θα μάθουμε να αξιολογούμε σε κάθε βήμα της διαδικασίας τι λειτουργεί και τι δε λειτουργεί, ώστε να μπορούμε να το αλλάξουμε.
Πριγκίπισσες και ιππότες
Συζητήσαμε με την Στέλλα Κάσδαγλη τι σημαίνει «μεγαλώνω αγόρι» και «μεγαλώνω κορίτσι» στην Ελλάδα του 2020 καθώς και πώς διαμορφώνουμε, συνειδητά και ασυνείδητα, τις πεποιθήσεις και τη συμπεριφορά των παιδιών μας ανάλογα με το φύλο τους.
Γνωριμία και παιχνίδι με έναν κλόουν
Καλεσμένος μας σ’ αυτό το event ήταν ο αγαπημένος Τιμολέων Τιραμόλας ο οποίος απάντησε σε ερωτήσεις των παιδιών, όπως “τι κάνει ένας κλόουν στον ελεύθερο χρόνο του”, ενώ στη συνέχεια έπαιξε μαζί τους όπως μόνο εκείνος ξέρει!
Γιόγκα για γονείς και παιδιά!
Το Σάββατο, κάναμε ένα φανταστικό ταξίδι στο διάστημα με την Ισιδώρα Λιάκου! Παιδιά και γονείς γνώρισαν
βασικές αρχές και ασκήσεις της yoga, όπως η έμφαση στη σωματική στάση και την αναπνοή, η χαλάρωση, η παρατήρηση και η συγκέντρωση!
Food Stories
Η σειρά των online events έκλεισε με τον πιο νόστιμο τρόπο και τέσσερις εκλεκτούς καλεσμένους! Η Ειρήνη Πασχαλέρη μας έδωσε συμβουλές για το πώς να εντάξουμε την υγιεινή διατροφή στη ζωή μας, η Μαρία Χολέβα μοιράστηκε tips από το βιβλίο της, η Μάγκυ Ταμπακάκη μας έδειξε ένα νόστιμο και υγιεινό μεσημεριανό, ενώ ο Γιώργος Τσούλης μας έδειξε live πώς να φτιάξουμε υγιεινά pancakes!