Διαγωνισμό εικονικής πραγματικότητας στην ΚΑΡΠΑ (VR-CPR) πραγματοποιήθηκε στον Νέο Μαρμαρά Χαλκιδικής διοργάνωσαν το KIDS SAVE LIVES – Τα παιδιά σώζουν ζωές και η ΕΕΕΠΦ – Ελληνική Εταιρεία Επείγουσας Προνοσοκομειακής Φροντίδας.
Μικροί και μεγάλοι δοκίμασαν τις δεξιότητές τους, τηρώντας όλα τα μέτρα ατομικής προστασίας, ενώ το παρών έδωσαν δύο από τις νεαρότερες εκπαιδεύτριες της Ευρώπης.
“Ευχαριστούμε το IEK Delta 360 – ΙΕΚ Δέλτα 360 για την υποστήριξη, καθώς και την Όλγα Πατσουράκου, για τα δωράκια που εμπνεύστηκε για τους συμμετέχοντες.”, αναφέρουν οι διοργανωτές.