Επίσκεψη πραγματοποίησαν ο δήμαρχος Σιθωνίας, Κυπαρίσσης Ντέμπλας και ο πρόεδρος της κοινότητας Σάρτης, Μιχαήλ Σπανός, στον περιφερειάρχη Kεντρικής Μακεδονίας, Απόστολο Τζιτζικώστα και του απέμεναν ευχαριστήρια πλακέτα, για την άμεση συνδρομή του, στην κατάσβεση της μεγάλης δασικής πυρκαγιάς στη Σιθωνία Χαλκιδικής το Σεπτέμβριο 2018.
Στην ίδια επίσκεψη συζητήθηκαν θέματα που απασχολούν τον Δήμο Σιθωνίας με τον Περιφερειάρχη να δηλώνει την αμέριστη συμπαράσταση και στήριξη του.