Πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση του Συλλόγου Παλιννοστούντων Ποντίων Χαλκιδικής «Η Νίκη» την Παρασκευή 24 Ιανουαρίου 2020 στο Κρεμλίνο Διονυσίου Χαλκιδικής.
Στην εκδήλωση παρευρέθηκε ο Δήμαρχος Νέας Προποντίδας κ. Μανώλης Καρράς, όπως επίσης και Δημοτικοί Σύμβουλοι του Δήμου.
Ο κ. Καρράς στον χαιρετισμό του συνεχάρη τα μέλη του Συλλόγου για την προσπάθεια διατήρησης των Ποντιακών Εθίμων, καθώς και την μετάδοση τους στις νεότερες γενιές.