Πλήρως λειτουργικός είναι πλέον ο χώρος που στεγάζονται τα γραφεία του Πολιτιστικού Συλλόγου Ν. Μουδανιών “ΦΑΡΟΣ” και στον οποίο πραγματοποιούνται κάποιες δράσεις του, όπως τα Τμήματα Ζωγραφικής, καθώς αποκαταστάθηκαν από τη Δημοτική αρχή οι ζημίες που προκλήθηκαν από τη θεομηνία της 10ης Ιουλίου 2019.
Σε ευχαριστήριο που απέστειλε ο Σύλλογος αναφέρει:
Το Δ.Σ του Π.Σ “Ο ΦΑΡΟΣ” εκφράζει τις θερμές του ευχαριστίες στον Δήμαρχο Ν. Προποντίδας κ. Μανώλη Καρρά, για την αποκατάσταση των ζημιών τις οποίες προκάλεσε η θεομηνία της 10ης Ιουλίου 2019 στον οικίσκο που στεγάζονται τα γραφεία του ΦΑΡΟΥ και στα οποία δραστηριοποιούνται πολλά τμήματα του συλλόγου”.
Ο Δήμαρχος Μ. Καρράς με τη σειρά του αναφερόμενος στο θέμα δήλωσε: “Προσπαθούμε, όσο μπορούμε, να στηρίζουμε τους συλλόγους του τόπου μας ως ελάχιστη αναγνώριση του σημαντικού έργου που επιτελούν. Η θέση τους και ο ρόλος τους είναι ξεχωριστός σε κάθε κοινωνία, πόσο μάλλον του Πολιτιστικού Συλλόγου “ΦΑΡΟΣ” που η πολύχρονη και πολύπλευρη προσφορά του είναι γνωστή σε όλους”.