Ο Ποντιακός Σύλλογος Πετραλώνων ‘’Οι Αργοναύτες’’ σας προσκαλεί στο Πανηγύρι του Προφήτη Ηλία την Παρασκευή 19 Ιουλίου και το Σάββατο 20 Ιουλίου στην Πλατεία Πετραλώνων. Πιο αναλυτικά:
Παρασκευή 19 Ιουλίου Ώρα: 19:00 Πανηγυρικός Εσπερινός Περιφορά της εικόνας
Σάββατο 20 Ιουλίου Ώρα: 7:00 π.μ.– Πανηγυρική Θεία λειτουργία Ώρα: 10:00 π.μ.- Μοίρασμα “σορβά” (ποντιακό έδεσμα) Ώρα: 21:00 – Παρουσίαση χορευτικών συγκροτημάτων από : – Π.Σ Ποντίων Λακκώματος – Π.Σ. Ελαιοχωρίων – Π.Σ. “Απάμεια” – Π.Σ. Ποντίων Πετραλώνων
Με τη συμμετοχή ποντιακής λύρας και νταουλιού Με τη στήριξη της Κοινότητας Πετραλώνων και τον Δήμο Νέας Προποντίδας.