Πριν από λίγο, μέλη της ομάδας Ε.Ο.Δ Χαλκιδικής Βάση Ετοιμότητας Κασσάνδρας παρείχαν της πρώτες βοήθειες σε κοπέλα που χτύπησε σε τροχαίο στο Παλιούρι Χαλκιδικής.
Όπως ανέφερε η ΕΟΔ Κασσάνδρας “Το Ι.Χ. έπεσε πάνω σε σταθμευμένο επί της κεντρικής οδού τρακτέρ, με αποτέλεσμα η κοπέλα που ήταν συνοδηγός, να χτυπήσει στο παρμπρίζ. Ευτυχώς δεν ήταν σοβαρά, παρά μόνο εκδορές , την παρέλαβε το ασθενοφόρο και πήγε για εξετάσεις. Ο οδηγός είναι καλά, χωρίς κανένα τραυματισμό.”