Η Κοινότητα Νέας Ποτίδαιας ενημερώνει ότι χθες Κυριακή 29 Μαρτίου 2020 επιβλήθηκαν πρόστιμα σε ανθρώπους που περιφέρονταν άσκοπα χωρίς χαρτιά. Επίσης, έγινε παρατήρηση σε 16χρονο και δεν του επιβλήθηκε πρόστιμο τελευταία στιγμή από τις αρχές.
Ο Πρόεδρος της Κοινότητας κ. Κιόσσες Βασίλης κάνει έκκληση στους κάτοικους να μην κάνουν άσκοπα μετακινήσεις και επίσης, επισημάνει ότι τα παιδιά δεν εξαιρούνται από την καραντίνα.
Αναλυτικά, δήλωσε: Παρακαλώ προσέξτε! Tα παιδιά δεν εξαιρούνται από την καραντίνα. Συνεχεία μου γίνονται συστάσεις για την ενημέρωσή σας. Μην αφήνετε τα παιδιά να περιφέρονται έξω όλο το απόγευμα στα πάρκα και στις παράλιες.”