Πρόγραμμα Β’ Εξάμηνου 2019-2020, Λαϊκό Πανεπιστήμιο Νέων Μουδανιών
Θεματικός άξονας: Προσωπική Ανάπτυξη- Δεξιότητες ζωής.
♦️15/2/2020 ΘΕΜΑ: «Θετική Ψυχολογία: εφαρμογές στην καθημερινή μας ζωή”
ΕΙΣΗΓΗΤΡΙΑ: Γεωργία Κιζιριδου, Εξελικτική Σχολική Ψυχολόγος, Εκπαιδεύτρια Ενηλίκων.
♦️14/3/2020 ΘΕΜΑ: «Οι 12 πύλες των ορίων στις σχέσεις μας» ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ: Αναγνωστόπουλος Δημήτρης, Ολιστικός Θεραπευτής και Εκπαιδευτής Ολιστικών θεραπειών, Διευθυντής της Life Therapy Academy.
♦️4/4/2020 ΘΕΜΑ: «Ξέρεις τα βήματα της σωστής επικοινωνίας;» ΕΙΣΗΓΗΤΡΙΑ: Άννα Φωτεινή Πασχίδου, Life & business coach, Σύμβουλος προσωπικής ανάπτυξης.
♦️9/5/2020 ΘΕΜΑ: «Εκπαιδεύοντας τις σκέψεις να γίνουν από σαμποτέρ, πολύτιμοι σύμμαχοί μου» ΕΙΣΗΓΗΤΡΙΑ: Χάιτα Ναταλία, Ψυχολόγος, MSc Κλινικής & Κοινοτικής Ψυχολογίας Γνωσιακή Συμπεριφορική Ψυχοθεραπεύτρια.
♦️23/5/2020
ΘΕΜΑ: «Στερεότυπα, Προκαταλήψεις και Διακρίσεις. Η σχέση τους με την εκάστοτε εποχή. Μια κοινωνικό-ψυχολογική προσέγγιση». ΕΙΣΗΓΗΤΡΙΑ: Ράπτη Θ. Ουρανία, Ψυχολόγος, Βιωματική Εκπαιδεύτρια/mentor .
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
Οι εισηγήσεις πραγματοποιούνται στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Νέων Μουδανιών, ημέρα Σάββατο και ώρες 18.00-21.00.
✅Κόστος συμμετοχής στο Β΄ Εξάμηνο 10 ευρώ για όλες τις εισηγήσεις. ✅Ο Σύλλογος Επιστημόνων Κεντρικής Μακεδονίας Αριστοτέλης σε συνεργασία με το Δήμο Νέας Προποντίδας ιδρύουν και λειτουργούν Λαϊκό Πανεπιστήμιο στην πόλη των Νέων Μουδανιών. ✅Μπορούν να συμμετέχουν όλοι οι ενήλικοι πολίτες ανεξαρτήτου μορφωτικού επιπέδου. ✅Στο τέλος του εξαμήνου χορηγείται στους συμμετέχοντες βεβαίωση παρακολούθησης. ✅Νέα σεμινάρια, εργαστήρια και πολλές δράσεις από το Σύλλογο Επιστημόνων Κεντρικής Μακεδονίας Αριστοτέλης σε συνεργασία με το Δήμο Νέας Προποντίδας. ✅Ενημερωθείτε και δηλώστε τη συμμετοχή σας στα τηλέφωνα: 6972265668 sekmalp@gmail.com.