Συγκροτήθηκε με απόφαση του Δημάρχου Ν. Προποντίδας κ. Μ. Καρρά η Δημοτική Επιτροπή Παιδείας του Δήμου Ν. Προποντίδας, η οποία αποτελείται από τους:
1) Καρρά Εμμανουήλ, Δήμαρχο, ως Πρόεδρο
2) Βαρβάρη Αθανάσιο, Διευθυντή του ΕΚ Ν. Μουδανιών, με αναπληρώτρια την Τσουλουβή Ζαφειρούλα, Διευθύντρια του 1ου Γυμνασίου Ν. Μουδανιών, ως εκπρόσωπο της Δ/νσης Β/θμιας Εκπαίδευσης Νομού Χαλκιδικής
3) Ιορδανίδου Φωτεινή, Διευθύντρια του 1ου Δημοτικού Σχολείου Ν. Μουδανιών, με αναπληρωτή τον Παπαβασιλείου Εμμανουήλ, Διευθυντή του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ν. Μουδανιών, ως εκπρόσωπο της Δ/νσης Α/θμιας Εκπαίδευσης Νομού Χαλκιδικής
4) Στογιάννη Ευαγγελία (Νηπιαγωγός), με αναπληρώτρια την Αδαμίδου Ραλλιώ (δασκάλα), ως εκπρόσωπο του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής και Νότιας Χαλκιδικής
5) Αρναούτογλου Γιώργο, καθηγητή ΕΚ Ν. Μουδανιών, με αναπληρωτή τον Απλακίδη Κων/νο, καθηγητή του ΕΚ Ν. Μουδανιών, ως εκπρόσωπο της ΕΛΜΕ Χαλκιδικής
6) Ξυνοστάθη Ειρήνη ως εκπρόσωπο του Συλλόγου ιδιοκτητών κέντρων ξένων γλωσσών
7) Χατζηαλέξη Δημήτριο ως εκπρόσωπο του Συλλόγου Νέων Επαγγελματιών Δ.Ε. Ν. Καλλικράτειας
8) Παναγιωτούδη Δέσποινα, εκπρόσωπο του Συλλόγου των Γονέων και Κηδεμόνων των Μαθητών του ΓΕΛ Ν. Μουδανιών, το οποίο αποτελεί τη μεγαλύτερη σχολική μονάδα του Δήμου μας, επειδή δεν υφίσταται Ένωση Γονέων.