Το ενδιαφέρον των κατοίκων και επισκεπτών της Χαλκιδικής και της Βόρειας Ελλάδας αναμένεται να κερδίσει και φέτος η μεγάλη, πασίγνωστη εμποροπανήγυρη του Αγίου Μάμαντος.
Το μεγαλύτερο πανηγύρι της Βόρειας Ελλάδας και το δεύτερο σε μέγεθος και ισχύ πανελλαδικά μετά από το Πανηγύρι των Φαρσάλων θα υποδεχθεί χιλιάδες επισκέπτες που κάθε χρόνο, πιστοί στο θεσμό, δεν παραλείπουν να δώσουν το δυναμικό τους παρόν, από 29 Αυγούστου μέχρι 4 Σεπτεμβρίου.